Як грати Thinkers?

1. У гру можна грати самому, вдвох або втрьох.
Якщо є багато бажаючих, доцільно усім учасникам згрупуватися у 2-3 команди по 2-5 гравців у кожній. Більша кількість команд значно продовжить тривалість гри та сприятиме втомлюваності учасників, тому не рекомендується.

2. Для проведення гри між декількома командами бажано залучити ведучого. Технологія і принципи проведення такої гри “Thinkers” аналогічні як і для 2-3 окремих учасників.

3. На старті потрібно домовитися про тривалість змагання (зазвичай це 1-3 години, оптимально 2 години). Для пошуку відповіді на кожне завдання бажано виділити 3-15 хвилин. Як правило рішення однобального завдання обмежується 3 хвилинами, відповідно п’ятибального – 15 хв.

4. Також слід домовитися про правила переходу ходу від однієї команди до іншої. Можлива «проста черговість», коли кожна команда по черзі шукає рішення свого завдання або «черговість на вибування», коли команда відповідає правильно, дає відповідь на наступне завдання, а в разі невірної відповіді передає хід наступній команді.

5. Бажано також домовиться про порядок вибору категорії завдання і самого завдання. Можливі наступні варіанти:

а) “повний випадковий вибір” – всі завдання і всі категорії міксують. Кожна команда вибирає завдання та категорію навмання;

б) “випадковий вибір в межах категорії” – завдання в кожній окремій категорії змішують і обирають наосліп;

в) “повний вибір в межах категорії” – завдання в межах кожної категорії не міксують, а вибирають послідовно в порядку зростання нумерації і, відповідно, складності.

6. У разі «випадкового і повного вибору в межах категорії” слід визначити черговість визначення категорії завдань. Можливі наступні варіанти:

а) “самостійний вибір” – кожна команда обирає категорію завдання для себе самостійно;

б) “категорія для супротивника” – кожна команда перед передачею ходу обирає категорію для команди-супротивника до якої переходить хід;

в) “випадковий вибір категорії” – категорія обирається навмання за допомогою грального кубика (в комплект гри не входить).

7. Для більш ефективного проведення гри, кожній команді слід мати при собі блокноти (бажано з аркушами у клітинку), ручки або олівці та по одному звичайному калькулятору (в комплект гри не входять).

8. Ведучий може використовувати секундомір для виміру часу, відведеного на рішення завдань (в комплект гри не входить).

9. Якщо ж гра відбувається без ведучого, кожна команда-учасниця виступає в ролі ведучого для наступної команди, тобто зачитує запитання і оголошує правильну відповідь.

10. Картки з розв’язаними завданнями збирають в коробку і в поточній грі повторно не використовують.