think1

Що таке "Thinkers"? Перед вами - перший, створений в Україні, тренажер для гімнастики розуму.

"Thinkers" - це інтелектуальна гра, що ефективно прокачає Ваші вміння вирішувати складні завдання та генерувати креативні рішення, а дітям допоможе випередити своїх однолітків за рівнем розвитку.

В основі гри – унікальна технологія, що базується на системі вправ, розвиває інтелект, а не просто подає знання більш-менш відомих і популярних фактів з життя людства, історії, географії, біології тощо… Оскільки для вирішення завдань необхідно знайти відповідь логічним шляхом, а не звертатися до сховища розрізнених і часто непотрібних в житті фактів. 

Інтелектуальні задачі подані в простій формі, що дає змогу як творчо провести час з дітьми, так й організувати захоплюючу корпоративну вечірку, або розважитися з друзями. 

Гра “Thinkers” – незамінний супутник для подорожей. У неї можна бавитися вдома, на відпочинку, в машині, у потязі, на кораблі, у підводному човні, в літаку, а зовсім скоро й у космічному шатлі.

Хто must play Thinkers?

Лідери

які прагнуть нестандартно думати, ламати стереотипи, виходити за рамки, приймати ефективні та нестандартні рішення;

Викладачі

- новатори з нестандартними підходами, які бажають додати своїм заняттям емоційний імпульс;

Вчителі або тренери

при підготовці різних типів уроків, семінарів, позакласних заходів тощо;

Менеджери з підбору персоналу

під час пошуку творчих співробітників для своєї компанії;

Діти від 4 років

- новатори з нестандартними підходами, які бажають додати своїм заняттям емоційний імпульс;

Жінки/чоловіки

які мають намір творчо, нестандартно і весело провести час в родині зі своїми дітьми, зустріч з друзями, корпоративну вечірку та ін.;

Всі

хто працює над удосконаленням логічного, латерального та аналітичного мислення.

Lifestory "Thinkers", або історія довжиною в декілька тисячоліть

Античність

Ще до нашої ери стародавні філософи, серед яких були Платон і Арістотель, вивчали способи мислення людини. Вони заклали основи сучасної науки, що вивчає нейронну мережу кори головного мозку. 

Арістотель визначив основи сучасного системного послідовного мислення.

Платон – творець доказового переконання. Відкидаючи сухий виклад фактів, він намагався за допомогою питань розвинути мислення людини, даючи їй змогу самостійно прийти до висновків і умовиводів. Таким чином, вирішення завдань “Thinkers” допомагає «впровадити» креативні ідеї в мозок людини.

 

Середні Віки та Відродження

Про способи й різні види когнітивної активності вчені знали і в Середні віки, й в епоху раннього Відродження. На створеній Альбрехтом Дюрером гравюрі «Меланхолія» (1514р.), зображений перший винайдений людством «магічний квадрат». Він заповнений числами таким чином, що їх сума в кожному рядку і кожному стовпчику дає однакове число. Ця фігура тривалий час була ліками від меланхолії. Великі мислителі того часу інтуїтивно розуміли необхідність в тренуваннях власного мозку, який як і м’язи атрофується від бездіяльності.

 

1900+

У минулому столітті завдання для розвитку когнітивної ефективності почали використовуватися більш осмислено, хоча і не систематично. Так, в кінці Другої світової війни, авіація союзних військ скинула на Берлін листівки з “особливими” задачами. Їх рішення, подібно до деяких сучасних комп’ютерних ігор, відволікало інститути та організації Вермахту від ведення господарської діяльності, а, іноді, й просто паралізовувало їх функціонування. Такі завдання називали «знищувачами конференцій» (conferencedestroyers). «Занесені» випадково або навмисно на збори чи конференцію, вони змушували учасників забути про тематику зустрічі та відволіктися на вирішення «дошкульних» завдань.

 

1900++

У кінці ХХ століття сучасні завдання для розвитку інтелекту були несистематизованим масивом даних, джерелом натхнення для укладачів шкільних олімпіад. 

Якісно новий виток свого розвитку задачі “Thinkers” отримали в останнє десятиліття завдяки появі магнітно-резонансної томографії (МРТ). Дослідження кори головного мозку дали змогу визначити, які його частини працюють над різними типами завдань та видами робіт. Завдяки цьому, сучасна наука знає не тільки області мозку, які схильні до аналітики або креативу, а й особливості будови сірої речовини осіб, що мають здібності до точних наук або, наприклад, людей, які не вміють шахраювати. 

Наука приховує ще багато відкриттів, але вже зараз завдяки їй стала можливою розробка і систематизація завдань, які спрямовані на цільовий розвиток певних когнітивних процесів.

Ідеологи гри “Thinkers”

Ідея виникла у викладачів та учнів однієї з вітчизняних бізнес-шкіл, відмінною рисою якої було використання інноваційних, нетривіальних і часто метафоричних методів викладання. Адже навіть під час навчання слухачів сухої мови бізнесу – фінансів, можна використовувати в якості аналогій і метафор музику та полотна відомих художників символістів, а в якості стимулятора когнітивної активності певного виду – головоломки й специфічні завдання для розвитку інтелекту. Згодом база даних таких завдань росла і була впорядкована та систематизована професором фінансів Києво-Могилянської Бізнес Школи Євгеном Пенцаком. Разом зі своїми партнерами в компанії FINART Smart Solutions восени 2010 року вони створили продукт, який отримав назву  “Thinkers”.

“Thinkers” – це продукт, який призначений для розвитку власного інтелекту. У ході гри гравець вимушений шукати рішення і будувати логічні послідовності, а не просто запам’ятовувати велику кількість розрізнених фактів.