Гра, яка вчить думати Гра, яка вчить думати
previous arrow
next arrow
Slider

Wyliczenie 6-9

Dla dzieci od lat 12 oraz dla dorosłych

Podstawą gry Thinkers jest wyjątkowa technologia, która bazuje się na systemie zadań rozwijających intelekt, a nie tylko podająca wiedzę bardziej lub mniej znanych faktów z życia ludzkości, historii, geografii, biologii itp. To znaczy, że dla wykonania zadań włączonych do gry, należy znaleźć odpowiedź w sposób logiczny, a nie zwracać się do pokładów różnorodnych i często niepotrzebnych w dalszym życiu faktów. Ludzkość nauczyła rozwijać swoje ciało przy pomocy wysiłków sportowych oraz aktywnego sposobu życia, ale dotychczas sceptycznie odnosiła się do rozwoju własnej inteligencji. Przed Tobą – pierwszy wydany w naszym państwie współczesny trening dla gimnastyki umysłu.

Intelektualna gra Thinkers dla dzieci w wieku od 6 do 9 lat pomaga dziecku zostać:

  • Liderem, który będzie zdatny zapalać ludzi swoimi kreatywnymi i genialnymi pomysłami;
  • Uczonym-wynalazcą, który potrafi wejść w sedno problemu, wykorzystując w tym celu myślenie niestandardowe;
  • Biznemenem, sukces którego bazuje się na skutecznym i szybkim przyjęciu prawidłowych postanowień biznesowych;
  • Top-menadżerem, którego zadaniem jest rozwijanie powierzonego mu biznesu szlakiem ciągłego poszukiwania zastosowania innowacji, które odróżniają go od konkurentów;
  • Politykiem, który dobrze orientuje się w zawiłościach relacji międzyludzkich, na podstawe związków i stosunków przyczynowo-skutkowych pomiędzy ludźmi buduje własną strategię.

Przykłady zadań

Aby zobaczyć odpowiedź - przeciągnij zadanie w lewo!

Gra Thinkers – jest to intelektualny symulator, który pomoże Państwa dziecku zrobić ogromny krok w wykonywaniu złożonych zadań umysłowych oraz pokonać swoich rówieśników w poziomie rozwoju.

Wykorzystanie  intelektualnego symulatora Thinkers dla dzieci pomoże dziecku nie tylko zrobić ogromny krok w wykonywaniu złożonych zadań umysłowych, lecz również pozwoli znacznie pokonać swoich rówieśników w poziomie rozwoju intelektualnego. Gra przygotuje dziecko do podejmowania szybkich i skutecznych decyzji w dorosłym życiu, podniesie jego konkurencyjność w rozwoju własnej kariery biznesowej. Oprócz tego, gra Thinkers pozwoli osobom dorosłym przyjemnie i ciekawie spędzić czas z dzieckiem.

6 – 9 lat – to szczegónie ważny okres w życiu każdego dziecka. Zaczynając od szóstego roku życia i do osiągnięcia wieku dziewięciu lat formuje się charakter dziecka, rozpracowuje się system wartości oraz formują się możliwe przyszłościowe scenariusze życiowe. Właśnie w tym czasie rodzice świadomie i podświadomie wpływają na dalsze życie dziecka. Badania współczesnej psychologii pokazują, że w tym wieku rodzice przez swoje postępowania, wypowiedzi, oceny formują przyszłościową drogę rozwoju dziecka. Gdy mówimy do dziecka „jesteś liderem”, kształtujemy w nim przyszłego Lidera, gdy mówimy „jesteś nieudacznikiem”, gwarantowanie programujemy przyszłego Nieudacznika. Nasze dzieci pozostaną takimi przez całe życie. Lider, który został pokonany, i nadal będzie liderem, po prostu przez chwilę nie miał szczęścia. Przegrany, który miał szczęście, nadal zostaje przegranym, do którego chwilowo uśmiechnęło się szczęście. Dlatego właśnie w tym wieku ważne jest, by zidentyfikować i zrozumieć naturalne skłonności dziecka, aby stworzyć w nim nieodparte pragnienie samodzielnego poznawania świata i dochodzenia do prawdy. W tym okresie ważne jest stworzenie u dziecka dociekliwego umysłu, rozwinięcie krytycznego myślenia i umiejętności pokonywania chwilowych przeszkód. Przydzielając zadania dziecku i pomagając mu pokonywać przeszkody, nie tylko rozwijamy jego intelekt, lecz jednocześnie formujemy w nim zdolność do przeciwstawiania się przeszkodom i przeciwnościom losu w przyszłości.

Zadania w tym wydaniu opisują najprostrze modele oraz uczą dziecko wysuwania samodzielnych wniosków logicznych, ustanawiania najprostrzych mechanizmów przyczynowo-skutkowych. Aby wykonać zadania, które wchodzą do zestawu gry, koniecznym jest, by dziecko spróbowało znaleźć odpowiedź samodzielnie. Podczas wykonywania zadań dziecko uczy się myśleć konsekwentnie i efektywnie, zdobywając przy tym szczególne cechy intelektualne.

Z jakiego surowca wykonano: karton, papier
Wymiary: D-141mm, Sz-99mm, W-25mm