Гра, яка вчить думати Гра, яка вчить думати
previous arrow
next arrow
Slider

Logika 9-12

Dla dzieci od lat 12 oraz dla dorosłych

Podstawą gry Thinkers jest wyjątkowa technologia, która bazuje się na systemie zadań rozwijających intelekt, a nie tylko podająca wiedzę bardziej lub mniej znanych faktów z życia ludzkości, historii, geografii, biologii itp. To znaczy, że dla wykonania zadań włączonych do gry, należy znaleźć odpowiedź w sposób logiczny, a nie zwracać się do pokładów różnorodnych i często niepotrzebnych w dalszym życiu faktów. Ludzkość nauczyła rozwijać swoje ciało przy pomocy wysiłków sportowych oraz aktywnego sposobu życia, ale dotychczas sceptycznie odnosiła się do rozwoju własnej inteligencji. Przed Tobą – pierwszy wydany w naszym państwie współczesny trening dla gimnastyki umysłu.

Typy zadań w intelektualnej grze Thinkers dla dzieci

Zadania, które trenują myślenie logiczne, są częścią składową zestawu gry Thinkers dla dzieci. Są ułożone w taki sposób, by trenować różne typy myślenia dziecka. Istnieje siedem różnych wydań gry, ukierunkowanych na rozwój różnych rodzajów myślenia:

 • „Logika” – rozwój logicznego myślenia;
 • „Wyobraźnia” – rozwój wyobraźni i umiejętność myślenia analogicznego;
 • „Humor” – możliwość nietradycyjnego i nieoczekiwanego argumentowania własnego zdania;
 • „Przyczyna i skutek” – określenie związków przyczynowo-skutkowych i umiejętność przewidywania;
 • „Myślenie przestrzenne” (Struktura) – znajdywanie optymalnej struktury, która odpowiada zadanym właściwościom;
 • „Logika algorytmiczna” (Algorytmy) – określenie optymalnej kolejności (algorytmu) własnych działań i rozliczenie algorytmu działania oponentów;
 • „Myślenie ekonomiczne” – rozwój umiejętności podejmowania właściwych decyzji ekonomicznych w sytuacjach wyboru w warunkach ograniczeń finansowych i czasowych.

Przykłady zadań

Aby zobaczyć odpowiedź - przeciągnij zadanie w lewo!

Gra Thinkers – jest to intelektualny symulator, który pomoże Państwa dziecku zrobić ogromny krok w wykonywaniu złożonych zadań umysłowych oraz pokonać swoich rówieśników w poziomie rozwoju.

 

Intelektualna gra Thinkers dla dzieci w wieku od 9 do 12 lat pomaga dziecku zostać:

 • Liderem, który będzie zdatny zapalać ludzi swoimi kreatywnymi i genialnymi pomysłami;
 • Uczonym-wynalazcą, który potrafi wejść w sedno problemu, wykorzystując w tym celu myślenie niestandardowe;
 • Biznemenem, sukces którego bazuje się na skutecznym i szybkim przyjęciu prawidłowych postanowień biznesowych;
 • Twórcą: malarzem, architektą, fotografem, wynalazcą, – który wydaje arcydzieła jako skutek symbiozy inspiracji, polotu twórczego myślenia i umiejętności widzenia analogii tam, gdzie inni nie próbowali ich szukać;
 • Top-menadżerem, którego zadaniem jest rozwijanie powierzonego mu biznesu szlakiem ciągłego poszukiwania zastosowania innowacji, które odróżniają go od konkurentów;
 • Politykiem, który dobrze orientuje się w zawiłościach relacji międzyludzkich, buduje własne struktury i umiejętnie przewiduje logikę ich rozwoju.

 

Wykorzystanie  intelektualnego symulatora Thinkers dla dzieci pomoże dziecku nie tylko zrobić ogromny krok w wykonywaniu złożonych zadań umysłowych, lecz również pozwoli znacznie pokonać swoich rówieśników w poziomie rozwoju inelektualnego. Gra przygotuje dziecko do podejmowania szybkich i skutecznych decyzji w dorosłym życiu, podniesie jego konkurencyjność w rozwoju własnej kariery biznesowej. Oprócz tego, gra Thinkers pozwoli osobom dorosłym przyjemnie i ciekawie spędzić czas z dzieckiem.

 

Z jakiego surowca wykonano: karton, papier
Wymiary: D-141mm, Sz-99mm, W-25mm