Гра, яка вчить думати Гра, яка вчить думати
previous arrow
next arrow
Slider

Memory 6-12 lat

Gra Thinkers Memory występuje jako zestaw par jednakowych kartek (36 par), przedstawiających zwierzęta, które mieszkają w lesie (12 par), lub na farmie (10 par), lub w zoo (14 par) oraz kilku kart specjalnych.

Grać można pojedynczo (jako trening), lub we dwoje, lub w dużej grupie uczestników (jako gra). Prowadzący rozkłada karty parzyste z rysunkiem zwierząt oraz kartki specjalne na pole planszowe rysunkiem do góry. Gracze patrzą na karty przez 30 sekund, a następnie prowadzący przewraca wszystkie karty odwrotem do góry.

W trybie gry gracze po kolei otwierają po dwie karty. Jeżeli obrazki na kartach są takie same, wówczas uczestnik odkłada te karty sobie, a kolejka przechodzi na następnego gracza. Jeżeli gracz otwiera dwie różne karty, wówczas pokazuje je innym graczom, i wraca na to samo miejsce na polu planszowym odwrotem do góry, a kolejka przejścia przechodzi do następnego gracza. Jeżeli przez gracza została otwarta jedna z kart typu specjalnego, wówczas on powinien wykonać działania, przedstawione na osobnej karcie, i kontynuować grę. Gra toczy się do tego czasu, póki na planszy nie będzie kart. Wygrywa ten, u kogo jest więcej kart.